AL:

AL: "Mançester Yunayted" qələbə qazandı, "Roma" və "Beşiktaş" uduzdu

Avropa Liqasında mübarizə davam edir.

Avropanın ikinci dərəcəli klub turnirində qrup mərhələsinin 4-cü turuna yekun vurulub.


Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

4-cü tur

A qrupu

APOEL (Kipr) – "Qarabağ” (Azərbaycan) - 2:1
 
"Düdelanj” (Lüksemburq) – "Sevilya” (İspaniya) - 2:5

Turnir cədvəli: 1. "Sevilya" (12), 2. APOEL (4), 3. "Qarabağ" (4), 4. "Düdelanj" (3).


B qrupu

"Kopenhagen” (Danimarka) – "Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 1:1

"Luqano” (İsveçrə) – "Malmö” (İsveç) - 0:0

Turnir cədvəli: 1. "Kopenhagen" (6), 2. "Dinamo" (6), 3. "Malmö" (5), 4. "Luqano" (2).


C qrupu

"Bazel” (İsveçrə) – "Xetafe” (İspaniya) - 2:1

"Krasnodar” (Rusiya) – "Trabzonspor” (Türkiyə) - 3:1

Turnir cədvəli: 1. "Bazel" (10), 2. "Xetafe" (6), 3. "Krasnodar" (6), 4. "Trabzonspor" (1).


D qrupu

LASK (Avstriya) – PSV (Niderland) - 4:1

"Rusenborq” (Norveç) – "Sportinq” (Portuqaliya) - 0:2

Turnir cədvəli: 1. "Sportinq" (9), 2. LASK (7), 3. PSV (7), 4. "Rusenborq" (0).


E qrupu

ÇFR (Kluj, Rumıniya) – "Renn” (Fransa) - 1:0

"Latsio” (İtaliya) – "Seltik” (Şotlandiya) - 1:2

Turnir cədvəli: 1. "Seltik" (10), 2. ÇFR (9), 3. "Latsio" (3), 4. "Renn" (1).


F qrupu

"Vitoriya" (Qimaraynş, Portuqaliya) - "Arsenal" (İngiltərə) - 1:1

"Standard” (Belçika) – "Ayntraxt” (Frankfurt, Almaniya) - 2:1

Turnir cədvəli: 1. "Arsenal" (10), 2. "Standard" (6), 3. "Ayntraxt" (6), 4. "Vitoriya" (1).


G qrupu

"Feyenoord” (Niderland) – "Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1

"Reyncers” (Şotlandiya) – "Portu” (Portuqaliya) - 2:0

Turnir cədvəli: 1. "Yanq Boyz" (7), 2. "Reyncers" (7), 3. "Feyenoord" (4), 4. "Portu" (4).


H qrupu

"Espanyol” (İspaniya) – "Ludoqorets” (Bolqarıstan) - 6:0

"Ferentsvaroş” (Macarıstan) – TSSKA (Moskva, Rusiya) - 0:0

Turnir cədvəli: 1. "Espanyol" (10), 2. "Ludoqorets" (6), 3. "Ferentsvaroş" (5), 4. TSSKA (1).


I qrupu

"Aleksandriya” (Ukrayna) – "Sent-Etyen” (Fransa) - 2:2
 
"Volfsburq” (Almaniya) – "Qent” (Belçika) - 1:3

Turnir cədvəli: 1. "Qent" (8), 2. "Volfsburq" (5), 3. "Sent-Etyen" (3), 4. "Aleksandriya" (3).


J qrupu

"Borussiya” (Mönhenqladbah, Almaniya) – "Roma” (İtaliya) - 2:1

"Volfsberq” (Avstriya) – "Başakşəhər” (Türkiyə) - 0:3

Turnir cədvəli: 1. "Başakşəhər" (7), 2. "Borussiya" (5), 3. "Roma" (5), 4. "Volfsberq" (4).


K qrupu

"Braqa” (Portuqaliya) – "Beşiktaş” (Türkiyə) - 3:1
 
"Vulverhempton” (İngiltərə) – "Slovan” (Slovakiya) - 1:0

Turnir cədvəli: 1. "Braqa" (10), 2. "Vulverhempton" (9), 3. "Slovan" (4), 4. "Beşiktaş" (0).


L qrupu

"Astana” (Qazaxıstan) – AZ (Niderland) - 0:5

"Mançester Yunayted” (İngiltərə) – "Partizan” (Serbiya) - 3:0

Turnir cədvəli: 1. "Mançester Yunayted" (10), 2. AZ (8), 3. "Partizan" (4), 4. "Astana" (0).


Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR