NBA draftı: Zayon Vilyamson birinci sıradan seçildi

NBA draftı: Zayon Vilyamson birinci sıradan seçildi

Cümə axşamından cüməyə keçən gecə Nyu-Yorkda yerləşən "Barklays sentr" arenasında NBA draftı keçirilib.

"Nyu-Orlean" birinci sıradan Dyukun forvardı Zayon Vilyamsonu seçib. "Memfis" ikinci sıradan Ca Morentə (Mörrey Steyt), "Nyu-York" isə üçüncü sıradan Ar Cey Barrettə (Dyuk) üstünlük verib.


2019-cu il NBA draftı

Birinci turun nəticələri

1. "Nyu-Orlean" - Zayon Vilyamson (Dyuk)

2. "Memfis" - Ca Morent (Mörrey Steyt)

3. "Nyu-York" - Ar Cey Barrett (Dyuk)

4. "Leykers" (pik "Nyu-Orlean"a, ardınca "Atlanta"ya göndərilib) - Deandre Hanter (Virciniya)

5. "Klivlend" - Darius Qarlen (Vanderbild)

6. "Finiks" ("Minnesota"ya göndərilib) - Carrett Kalver (Teksas Tek)

7. "Çikaqo" - Kobi Vayt (Şimali Karolayna)

8. "Atlanta" ("Nyu-Orlean"a göndərilib) - Cekson Heys (Texas)

9. "Vaşinqton" - Rui Haçimura (Qonzaqa)

10. "Atlanta" - Kem Reddiş (Dyuk)

11. "Minnesota" ("Finiks"ə göndərilib) - Kemeron Conson (Şimali Karolayna)

12. "Şarlott" - Pi Cey Vaşinqton (Kentakki)

13. "Mayami" - Tayler Hirro (Kentakki)

14. "Boston" - Romeo Lenqford (İndiana)

15. "Detroyt" - Seku Dumbuya ("Limoj")

16. "Orlando" - Çuma Okiki (Obörn)

17. "Bruklin" ("Atlanta"ya, ardınca "Nyu-Orlean"a göndərilib) - Nikil Aleksandr-Voker (Virciniya Tek)

18. "İndiana" - Qoqa Bitadze ("Buduçnost")

19. "San Antonio" - Luka Şamaniç ("Olimpiya")

20. "Boston" ("Filadelfiya"ya göndərilib) - Mattiz Taybl (Vaşinqton)

21. "Oklahoma Siti" ("Memfis"ə göndərilib) - Brendon Klark (Qonzaqa)

22. "Boston" - Qrant Vilyams (Tennessi)

23. "Yuta" ("Memfis"ə, ardınca "Oklahoma"ya göndərilib) - Darius Beyzli

24. "Filadelfiya" ("Boston"a, ardınca "Finiks"ə göndərilib) - Tay Cerom (Virciniya)

25. "Portlend" - Nassir Litl (Şimali Karolayna)

26. "Klivlend" - Dilan Vindler (Belmont)

27. "Bruklin" ("Klippers"ə göndərilib) - Mfiondu Kabenqele (Florida Steyt)

28. "Qolden Steyt" - Cordan Pul (Miçiqan)

29. "Toronto" ("San Antonio"ya göndərilib) - Keldon Conson (Kentakki)

30. "Miluoki" ("Detroyt"a, ardınca "Klivlend"ə göndərilib) - Kevin Porter (Cənubi Kaliforniya)


İkinci turun nəticələri

31. "Bruklin" - Nik Klekston (Corciya)

32. "Finiks" ("İndiana"ya, ardınca "Mayami"yə göndərilib) - Kezi Okpala (Stenford)

33. "Filadelfiya" ("Boston"a göndərilib) - Karsen Edvard (Perdyu)

34. "Filadelfiya" ("Atlanta"ya göndərilib) - Bruno Fernando (Merilend)

35. "Atlanta" ("Nyu-Orlean"a göndərilib) - Markos Luzada Silva

36. "Şarlott" - Kodi Martin (Nevada)

37. "Dallas" ("Detroyt"a göndərilib) - Deyvidas Servidis ("Ritas")

38. "Çikaqo" - Deniel Qefford (Arkanzas)

39. "Nyu-Orlean" ("Qolden Steyt"ə göndərilib) - Alen Smailaqiç ("Santa-Krus" / G Liqası)

40. "Sakramento" - Castin Ceyms (Vayominq)

41. "Qolden Steyt" - Erik Paskal (Villanova)

42. "Filadelfiya" ("Vaşinqton"a göndərilib) - Admiral Şofild (Tennessi)

43. "Minnesota" - Ceylen Nauell (Vaşinqton)

44. "Mayami" ("Denver"ə göndərilib) - Bol Bol (Oreqon)

45. "Detroyt" - Ayzeyya Robi (Nebraska)

46. "Orlando" ("Leykers"ə göndərilib) - Talen Horton-Taker (Ayova Steyt)

47. "Sakramento" ("Nyu-York"a göndərilib) - İqnas Brazdeykis (Miçiqan)

48. "Klippers" - Terens Menn (Florida Steyt)

49. "San Antonio" - Kuinndari Vizerspun (Missisipi Steyt)

50. "İndiana" ("Yuta"ya göndərilib) - Carrell Brentli (Çarlston kolleci)

51. "Boston" - Tremont Voters (LSU)

52. "Şarlott" - Calen Makdeniels (San Dieqo Steyt)

53. "Yuta" - Castin Rayt-Forman (Hofstra)

54. "Filadelfiya" - Marial Şayok (Ayova Steyt)

55. "Nyu-York" ("Sakramento"ya göndərilib) - KaylQay (Virciniya)

56. "Klippers" - Ceylen Hends (UCLA)

57. "Nyu-Orlean" ("Detroyt"a göndərilib) - Cordan Boun (Tennessi)

58. "Qolden Steyt" ("Yuta"ya göndərilib) - Miye Oni (Yel Universiteti)

59. "Toronto" - Devan Ernandes (Mayami)

60. "Sakramento" - Vanya Marinkoviç ("Partizan")


Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR