Taekvondo üzrə respublika birinciliyinə yekun vuruldu

Taekvondo üzrə respublika birinciliyinə yekun vuruldu

Azərbaycan Taekvondo Federasiyası, Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən respublika birinciliyi və çempionatına yekun vuruldu.

Sport7.az xəbər verir ki, bu gün böyüklər arasında baş tutan çempionatda əldə etdiyi medalların sayına görə komandalar arasında ilk pilləyə "Gömrükçü” İdman klubu sahib oldu. Sumqayıt komandası ikinci, "Marrini-Sport” üçüncü, "Neftçi” İ.C. dördüncü, R.U.G.İ.M isə beşinci pilləyə layiq görüldü.
760-dək yeniyetmə, gənc və böyük yaşlı taekvondoçuların iştirak etdiyi yarışda qaliblər diplom və medallarla təltif olunub.
Mükafatçılar sırasında yer alan idmançıların siyahısın təqdim edirik:

Qadınlar
 
-46 kq.
 
1. Minayə Əkbərova---M.O.İ.K.
2. Nərgiz Mirzəyeva---Sumqayıt.
3. Fəridə Rzayeva---Sumqayıt.
3. Nailə Əzizova---"Fərasət” T.K.

-49 kq.
 
1. Paniz İsmaelpour---Sumqayıt.
2. Mirvari Qənbərli---"Gömrükçü” İ.K.
3. Sevda Pirseyidova---"Şahdağ” T.K.

-53 kq.
 
1. Patimat Abakarova---"Gömrükçü” İ.K.
2. Nərmin Süleymanova---"Gömrükçü” İ.K.
3. Sübhanə Katanova---Gəncə.
3. Mehriban Quluzadə---"Cəsur” T.K.

-57 kq.
 
1. Leyla Məmmədova---M.O.İ.K.
2. Nuranə İbrahimova---"Fərasət” T.K.
3. Elnarə Qəafarova---Şəmkir.

-67 kq.
 
1. Fəridə Əzizova---D.İ.N. İ.C.
2. Fəridə Hüseynova---Gədbəy.

+73 kq.
 
1. Zəhra Fazel Kalhoran---"Gömrükçü" İ.K.
2. Səbinə Hüseynli---Şəmkir.
3. Jalə Kazımova---Göygöl.

Kişilər

-54 kq.
 
1. Bəhruz Quluzadə---M.O.İ.K.
2. Cavid Quliyev---"Alpman” T.K.
3. Şahin Məhərrəmov---Tovuz.
3. Kamran Allahverdiyev---"Neftçi” İ.C.

-58 kq.
 
1. Qaşım Maqomedov---"Gömrükçü” İ.K.
2. Xanoğlan Kərimov---"Gömrükçü” İ.K.
3. Eyyub Mahmudov---"Ümid” T.K.
3. Ruslan Seyidov---Sumqayıt.

-63 kq.
 
1. Qasım Aslanov---"Marrini-Sport”.
2. Əli Məmmədov---D.İ.N. İ.C.
3. Məcid Sofiyev---D.İ.N İ.C.
3. Əbülfət Zülfüqarov---D.İ.N. İ.C.

-68 kq.
 
1. Cavad Ağayev---"Qəbələ” İ.K.
2. Ələsgər Əliyev---"Neftçi” İ.C
3. Məmmədnəbi Alqayev---F.H.N. İ.S.K.
3. Kənan Sadıqlı---Sumqayıt.

-74 kq.
 
1. Ayxan Tağızadə---"Neftçi” İ.C
2. Məmmədalı Quliyev---"Neftçi” İ.C.
3. Tural Rəhimov---"Savalam” T.K.
3. Elvin Məmmədov---F.H.N. İ.S.K.

-80 kq.
 
1. Məhəmməd Məmmədov---"Qəbələ” T.K.
2. Səid Quliyev---"Neftçi”İ.C.
3. Hüseyn Əlizadə---"Gömrükçü” İ.K.
3. Səmral Əsgərov---"Marrini-Sport”.

+87 kq.
 
1. Ramin Əzizov---"Nefçi” T.K.
2. Raul Behcət---Gəncə T.İ.M.
3. Arif Şükürov---Şirvan.
3. Arzu Xıdırov---Gədəbəy.
 
Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR